- Nieuws
- Huizenmarkt
- Hypotheekrente onder de 3%: goed nieuws voor huizenkopers in 2025!
Hypotheekrente onder de 3%: goed nieuws voor huizenkopers in 2025!
De hypotheekrente in Nederland is voor de tweede week op rij gedaald, en De Hypotheekshop voorspelt dat deze daling zich het hele jaar door zal voortzetten. Obvion, een dochteronderneming van de Rabobank, biedt op dit moment een hypotheekrente aan van 2,98% voor eigenaren van nieuwbouwwoningen met een energielabel A++++, waarmee ze de grens van 3% hebben doorbroken.
Het belangrijkste rentetarief voor woningkopers, dat tien jaar vaststaat met Nationale Hypotheek Garantie (NHG), is nu gemiddeld 3,57%. Dit tarief was begin dit jaar lager, maar steeg eind vorige maand door marktreacties op handelsbeperkingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft ingesteld. Na deze periode van onrust lijkt de markt zich beter aan te passen aan Trumps onvoorspelbare beleid, aldus Oscar Noorlag van Van Bruggen Adviesgroep.
De verwachting is dat de hypotheekrente gedurende 2025 verder zal dalen, vooral als de Europese Centrale Bank (ECB) in maart, en mogelijk ook in april en juni, de rente verlaagt. De Hypotheekshop wijst erop dat onzekerheden zoals de situatie in de VS, inflatie, en geopolitieke kwesties de rentetrends kunnen beïnvloeden.
Woningkopers ervaren momenteel ook dat de rente voor een korte rentevaste periode goedkoper uitvalt dan voor een langere termijn, wat ongebruikelijk is. Dit kan hen aanmoedigen om voor kortere periodes te kiezen.
Onze klanten geven ons een 9!
Bij vb&t Makelaars staan jouw wensen altijd voorop. Daarom worden we door onze klanten beoordeeld met een 9,3 Benieuwd waarom? Bekijk de beoordelingen.
KlantbeoordelingenOp de hoogte blijven van ons woningaanbod?
Maak een account en ontvang van ons per e-mail updates met voor jou relevant woningaanbod.
Maak een zoekprofiel aan